Találj meg minket a Facebook-on
Adventi vásáron jártunk Bécsben
2019.12.20.

 

2019. december 14.-én iskolánk több osztályának tanulói ellátogattak Bécsbe az adventi vásárra Heitzmann Marianna tanárnő szervezésében. Idén 44 tanuló és 5 pedagógus vett részt a programon. Korán reggel útnak indultunk és már kora délelőtt megérkeztünk Bécs belvárosába. Zámori Mariann idegenvezető hölggyel megkezdtük városnéző sétánkat, aki nagyon érdekes dolgokat mesélt. A következő nevezetességeket tekintette meg a csoport: Mária Terézia tér, Várkert, Operaház, Kärntner Straße, Kapucinus templom, Stephansdom, Graben, Várnegyed, Városháza. Ezt követően szabadprogram következett. Voltak, akik az adventi vásáron, és Bécs csodálatos karácsonyi díszben pompázó belvárosában töltötték idejüket. Mások kulturális programokat kerestek és múzeumot látogattak vagy vásároltak.

A csoport a kora esti órákban fáradtan, de élményekkel telve indult haza.

Davidovics Dávid tanárúr készült a diákok számára egy 13 kérdéses bécsi kvízzel, amit a tanulók párokban kitöltöttek. Két páros (Titz Enikő, Frank Tamás, valamint Nagy Zsófia és Hangonyi Katalin) nyerte holtversenyben a kvízt. Az első helyezett tanulókat osztrák édességgel jutalmaztuk.

Élményekben gazdag, tartalmas napot tölthettünk ismételten Bécsben.  

 

Heitzmann Marianna

 

Nyomtatás
További kérdései vannak?
Írjon nekünk, és kollégáink hamarosan e-mailben vagy telefonon felveszik Önnel a kapcsolatot:

felnőttképzés, szakképzés, szakiskola, vendéglátás, idegenforgalom, kereskedelem, idegenvezető képzés, cukrász képzés, fodrász, szakács képzések Budapesten, felnőtt oktatás

Vendéglátó, Turisztikai, Szépészeti és Üzleti Baptista Középiskola Budapest. Magas színvonalú képzések és jó elhelyezkedési lehetőségekkel bíró szakképzések Budapesten. Felnőttképzéseink, szakképzéseink között a következő szakmák szerepelnek: szakács, cukrász, pincér, vendéglátó eladó, eladó, fodrász, vendéglátásszervező-vendéglős, idegenvezető, logisztikai ügyintéző és számos további szakképzés is.