Találj meg minket a Facebook-on
Nemzeti Színház – Tóth Ilonka
2020.01.30.

 

Nemzeti Színház – Tóth Ilonka

Iskolánk tanulói (10.F, 11.A , 11.F ,12.EF, 12.H osztályok) 2020. január 27-én 15 órától színházlátogatáson vettek részt Krasznahorkai László tanár úr szervezésében.

A Nemzeti Színházban egy kortárs szerző, Szilágyi Andor Tóth Ilonka című drámáját tekintették meg, amely az 1956-os forradalom és szabadságharc utáni kegyetlen megtorlásokról szól. Ennek lett áldozata az ártatlanul kivégzett Tóth Ilona orvostanhallgató is, akit mindössze 24 évesen ítéltek kötél általi halálra.

„1956. Tóth Ilonát, a budapesti Domonkos utcai kórház önkéntes vezetőjét letartóztatják. 1957. Sor kerül a forradalom utáni megtorlás legelső, egyetlen nyilvános perére, hogy a kádári rendszer bebizonyíthassa a világ közvéleményének: Budapest utcáin nem ártatlan fiatalok harcoltak Magyarország szabadságáért, hanem köztörvényes bűnözők gyilkoltak ártatlan kommunistákat. A Moszkva közvetlen irányításával megrendezett színjátékper a huszonnégy éves medika, Tóth Ilona beismerő vallomásával és kivégzésével ér véget” – írja Szilágyi Andor, a történetet feldolgozó színdarab szerzője.

A darabban hatalmas színészegyéniségek játszottak, akik közül Bodrogi Gyula, Csurka László, Dózsa László, Mécs Károly a forradalmi események résztvevői, tanúi voltak. Az előadás végén személyes történetüket osztották meg a közönséggel.

A diákokra nagy hatással volt az előadás.

A kísérő tanárok Koncz-Garay Boglárka, Szeibel Lajosné és Krasznahorkai László voltak.

 

 

Nyomtatás
További kérdései vannak?
Írjon nekünk, és kollégáink hamarosan e-mailben vagy telefonon felveszik Önnel a kapcsolatot:

felnőttképzés, szakképzés, szakiskola, vendéglátás, idegenforgalom, kereskedelem, idegenvezető képzés, cukrász képzés, fodrász, szakács képzések Budapesten, felnőtt oktatás

Vendéglátó, Turisztikai, Szépészeti és Üzleti Baptista Középiskola Budapest. Magas színvonalú képzések és jó elhelyezkedési lehetőségekkel bíró szakképzések Budapesten. Felnőttképzéseink, szakképzéseink között a következő szakmák szerepelnek: szakács, cukrász, pincér, vendéglátó eladó, eladó, fodrász, vendéglátásszervező-vendéglős, idegenvezető, logisztikai ügyintéző és számos további szakképzés is.